Pokec - Miesto, kde mi môžete napísať čokoľvek, vrátane dlhých príspevkov (vaše odkazy, návrhy, pripomienky), na ktoré je možné okamžite odpovedať. 

Veronika:
ICQ: 417156473
E-mail: nikafu93@azet.sk
Twitter:
Skype: veronika.fufalova 
Tumblr: Weronika3

Black:
ICQ: 471695655
E-mail: nicolasblack@azet.sk
FB:
Skype: npc.black

13. kapitola - diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8124"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Krásná kapitola parádní povídky. Jinak ohledně jména animágské podoby, tak mě napadlo trochu poetické: Ten, na jehož křídlech přichází černota/temnota. Ale tohle pořád psát, tak člověku asi upadne ruka. Připadá mi to, jako by vlastně bylo lepší některé názvy nepřekládat a nechat tak, jak jsou, protože anglické názvy ve mě vyvolávají nádech tajemna, což u českých/slovenských překladů nehrozí ani omylem. Jinak ti přeju hodně síly a nervů k překladu zbývajících kapitol.
Tak děj se hýbe rychle kupředu. Že Sirius bude mít problém udržet svou mysl pod kontrolou jsem trochu očekával. Myslánka mě napadla hned během čtení a těší mě, že i autor měl podobné myšlenky.

také to, že se chce hned pomstít Peterovi není žádné překvapení. Má zkrátka takovou povahu a už ho nikdo nepředělá, alespoň že Orion má rozum. Možná by mu Orion mohl z hlavy vytahat všechny myšlenky na Petera a zavřít je někam pod zámek nebo Sirius provede nějakou koninu. Na druhou stranu by se mohl s temnými domluvit, že způsobí v Bradavicích trochu rozruchu, aby odvrátil pozornost od skutečně důležitých věcí. Prokázal by tím loyalitu a dokud není Voldy na scéně a Červíček u jeho nohou, asi by mu to bez problémů prošlo.

Co se týká jména, napadlo mě třeba Letec. Není to nic moc, ale naráželo by to jak na jeho animágovskou podobu, tak na famfrpál.
ajéje tak tuhle část jsem úplně zapomněla.. zatracený Sirius.. snad to všechno nezkazí.. krucinál, to by bylo fakt blbý..
Opravdu pěkná kapitola. Stalo se poměrně dost věcí a pohnuli jsme se dál.smiley Jsem strašně zvědavá, jestli se Voldemortovi to spojení opravdu podařilo a jestli už o sobě dá vědět, nebo bude hledat další své části duše.

S tím překladem přezdívky absolutně chápu tvé dilema. V některých jazycích se sloučeniny slov dělají snadno. Ve slovenštině (tím spíš v češtině) je to složitější. Vybavil se mi Štorchův Havranpírko, ale to jen tak bokem. smiley Sama netuším, co s tím. Možná bude nejlepší nechat to tak. Černokřídlo nebo Temnokřídlo nezní tak hezky, jako anglický originál.

Díky za překlad a věnování, těším se na pokračování. Jsem taky zvědavá, s kým vlastně Orion vytvoří slashový pár.smileysmiley
Pekna kapitola,diky za ni, zase jsem se pobavila :) o tom Orionove anig. jmene urcite popremyslim.
21.12.2011 20:34:18
nikafu93
Všetky postavy v poviedkach sú majetkom J. K. Rowlingovej, ostatné postavy sú majetkom autorky. Vyhlasujem, že táto stránka nebola vytvorená za účelom zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one