Pokec - Miesto, kde mi môžete napísať čokoľvek, vrátane dlhých príspevkov (vaše odkazy, návrhy, pripomienky), na ktoré je možné okamžite odpovedať. 

Veronika:
ICQ: 417156473
E-mail: nikafu93@azet.sk
Twitter:
Skype: veronika.fufalova 
Tumblr: Weronika3

Black:
ICQ: 471695655
E-mail: nicolasblack@azet.sk
FB:
Skype: npc.black

Kapitola 9. - Druhé detstvo - diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5261"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Skvelá poviedka. Už sa nemôžem dočkať pokračovania. Dúfam že bude čoskoro.
Prima kapitola,já mám volno tak si znova pročítám tyto stránky.Poznat magii skřetů a skřítků,to je skvělý nápad.Ještě nikdy jsem ho neviděla.smiley
Ahoj,já zas mám naopak tyto povídky,kde má Harry supermoc ráda...expert na ně je Karlos....moc se těším na další kapitolku, už dlouho nic nepřibylo...
Páni, teprve teď jsem na tuto parádní povídku narazila. Moc se mi líbí, i když některé věci jsou trochu přitažené za vlasy. Ale to se dá přehlídnout, když povídku beru, jako pohádku. Je jasné, že si tak autor v některých situacích pomohl k vyřešení problémů. Jediné co mi vadí, jsou překlepy a nějaké hrubky. Pár se jich dá omluvit, nebo přehlédnout. Nakonec nikdo není neomylný. Ale snad by se dal alespoň použít nějaký program na opravu chyb.

Ale povídka mě zaujala, a já se nemohu dočkat pokračování. Budu určitě s napětím vyhlížet další kapitolu. Díky za práci s překladem.
Velice zajímavá povídka, dobře napsaná a napínavá. Je to přeloženo do slovenštiny, což mi ze začátku dělalo trochu problém, ale jak si člověk zvykne jde to po másle. Je to originální nápad, mám ráda takové povídky, kde se projevuje fantasie a nápaditost, jen musí mít taky hlavu a patu a žádné rychlokvašky. Měly by mít plynulý průběh a ne, že ráno (např. Harry se dozví, že jeho rodiče nejsou jeho rodiče) dozví něco a odpolene (už visí pravím rodičům na krku) už je úplně jinde. Scény by měly být i trochu popsané a ne jenom "řeč".

Tato povídka je nápaditá, originální... využití elfské a koboldí magie je zajímavé, zasatavování času je někdy možná i trochu přehnané, ale pokud bych Harryho chtěla naučit vše než začne školní rok asi bych to tam taky dala. Líbilo se mi ale taky, že jak se učil kobolní magie, že to nebylo jen (zastavily čas ... dvě, tři věty... a už vše uměl) bylo to trochu popsané. To učení s Hermionou šlo trochu hupem(to se mohlo alespoň na týden rozvynout)... mají přece celý měsíc čas a ovládnutí úmění chránit si mysl, nejde přece jen za 14 hodin, to bylo trochu uspěchané.

To bude asi vše o co jsem se chtěla podělit a jinak se moc těším na další kapitolu. papa
Musím súhlasiť a Amrenom koľko ľudí toľko chutí. Mne ani tak nevadí aký je Harry bohatý, alebo aké množstvo kúziel sa naučí. Ja mám taktieš problém s časom. Proste nejde ráno vstať začať čítať knihy a večer ich mať prečítané 100 o hrúbke biblie.

Najväčší problém mi robia chyby, preklepy a zlý slovosled. Ja sa nad tým nezastavujem len s prevratenými očami, ja si skoro trhám vlasy. Nikdy som nemal rád zlé preklady. Pre mňa za mňa mohol preklad hovoriť aj o koláčoch a torte počas toho ako sa strielalo ale muselo to pasovať do textu a musel byť bezchybný slovosled. Nesmú sa často oakovať rovnáke slovíčka a niekedy sa rozum zastavý aj na hrúbkach. veď existuje toľko programov s pravopisom, prekladové slovníky a kopec iných veci tak prečo si nenajsť trošku času a neskontrolovať vyslednú prácu?

No takže to je asi tak všetko ale inač sa teším na ďalší preklad.
Další povídka na kterou se velmi těším až přijde další kapitola. Velmi hezky napsané a vyprávěné. Dost se těším na další kapitolu.
Já jsem jen rád, že to bude jen lepší, povídka i přes to, co jsem vyjmenoval, není špatná a když je čas, rád se něčím zabavím... chápu, že máš na to pohled jiný, než já... to je samozřejmý, ale prostě já se držím reality a i když k té realitě přidám kouzla, prostě se mi "nelíbí" když si někdo s kouzly, které by dokázala roztrhnout celou Sluneční soustavu... na Griphooka mám vlastní názor, jejich povaha, rasovitost a všechno dohromady z něho může udělat obchodního partera ale myslím si, že ne nikdy otce... ale pokud to vidíš jinak... více lidí, více chutí... originál nečtu, takže nevím, jak to pokračuje dál, ale snad nejde udělat horší chybu, než naznačit že Harry má OSMDESÁT miliard a v Medovým ráji si koupí jedny "lentilky" takže doufám, že autor se nepodkopává, to by jen tenhle příběh ničilo...
Amren: to sa zdá len teraz, keď sa ocitnú v Rokforte, príbeh naberie iný spád, bude to pútavejšie. K tomu ohýbaniu času a priestoru. Kufor ber ako portal do inej dimenzie, tak je to aj prezentované v predchádzajúcich kapitolách. A spomalenie času? Skor si to ber tako, že urýchlili dianie v miestnosti :) Sú to proste kúzla, musíš im veriť :) To robí kúzla kúzelnými :)

Griphook, netreba zabúdať, že Harry s Griphookom strávil non-stop 3 roky. Myslím, že každý kto by s niekym takto strávil taký dlhý čas, by si ťažko odvykal z tej neprítomnosti. A bola to Griphookova povinnosť toto spraviť, keďže Gringotti chybovali pri správe jeho účtu. Určite nechceli aby ich vláčil po súdoch, takže radšej mu dovolia X vecí ako ísť na súd, stratiť dobré meno a ešte viac zlata ako odškodné.

80 Miliard korun... asi zabúdaš na to, že Potterovci, sú jeden z najstarších rodov, ťahajúc sa od bratov Peverellovcov. Mena sa v čarodejníckom svete nemenila. Aká bolaekonomická situácia v čarodejníckom svete ťažko povedať, ale si vezmi tak, že každý z tých X generácii získala určité bohatstvo. Si napríklad predstav, že jeden z posledných rímskych cisárov, by pokračoval v rode s tým, že si uchovávajú dedičstvo. Napríklad od roku 300 do 1300... myslíš, že v roku 1300 by jeho posledný a JEDINY potomok nebol jeden z najbohatších ľudí na svete? A hlavne jeden z najvplyvnejších.

Pani Blacková, ja to vidím takto: Kým sa Sirius dostal do Rokfortu, mal len 11 rokov, takze k Regulusovi a Siriusovi sa správala rovnako. Sirius sa ale dostal do Chrabromilu. Ja to vidím tak, že počas celého roka Dumbledore odchytával poštu, a keď pri konci školského roka videl že James a Sirius sú priatelia, tak očaril pani Blackovú. Nemohol predsa dovoliť aby dediči Potterovského majetku a Blackovského boli priateľmi. Si predstav ten ich spoločný vplyv v budúcnosti. Musel tomu zabrániť. Snáď som na nič nezabudol :)
No páni, hoci túto poviedku neprekladám ja, rada by som zareagovala na tvoj komentár :D Tvoja desivá úprimnosť ma totálne pobavila smiley Tvoj názor ti vôbec neberiem a naopak, v niektorých častiach s tebou súhlasím. To s tým spomeľovaním času je dosť pritiahnuté za vlasy, neviem si predstaviť, čo by sa stalo, keby to robili všetci smiley. Aj vzťah harryho a Griphooka mi príde divný. Škriatkovia z Gringottbanky by sa takto nikdy nesprávali, hoci Harry je Harry, ale čo už... na druhej strane som zase za ten vzťah rada, lebo to prospieva aj Harrymu, konečne sa naučí niečo nové :D To mám v poviedkach obzvlášť rada...čo sa týka toho s tými galeónmi, autor, alebo teda autorka v tom nemala zrejme žiaden prehľad :D Ja sa v tom tiež príliš nevyznám, preto sa v tom nebudem vŕtať. Ron a Ginny mi v tejto poviedke nevadia, práve naopak, ja osobne ich ako postavy nemám v láske a naozaj ma neprekvapuje Ronaldovo správanie. No, že si to Harry nevšimol, tak to už je jeho problém, myslím, že prvý krát si Ronovu falošnosť uvedomil, až keď sa na ňu sústredil a vyslovene ju hľadal. Veď prečo by mal predtým podozrievať svojho najlepšieho kamaráta?

Ja osobne mám túto poviedku veľmi rada a som Blackovi vďačná, že ju prekladá :D ... síce som ju čítala aj v originále, ale preklad je preklad. Príbeh ma baví a nevadí mi ani to, že je príbeh úplne odlišný aj od originálu aj od ostatných poviedok smiley
hp-poviedky.wgz.cz
01.07.2014 19:12:34
nikafu93
1
Všetky postavy v poviedkach sú majetkom J. K. Rowlingovej, ostatné postavy sú majetkom autorky. Vyhlasujem, že táto stránka nebola vytvorená za účelom zisku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one